wtorek, 7 marca 2017

Chwalę się!

Mamy już dane na zapowiedzi - że tak powiem ;)

Proszę Państwa, oto okładka II tomu sagi zatytułowanej "Spacer Aleją Róż":Opis Wydawnictwa Replika:

Rodzina Szymczaków, którą pokochały tysiące czytelników, powraca w II tomie sagi Spacer Aleją Róż. To epicka opowieść mocno osadzona na płaszczyźnie społeczno-obyczajowej. Fikcja literacka przeplata się z autentycznymi zdarzeniami, a postaci wykreowane przez pisarkę ocierają się o osoby, które dzisiaj spoglądają na nas z kart książek historycznych.
Autorka poczytnych powieści w brawurowy sposób serwuje osadzoną w realiach wczesnego PRL-u historię rodzinną ze zbrodnią i zemstą w tle.


I parę słów na zachętę:

Dynamicznie wzrastająca najmłodsza dzielnica Krakowa ciągle jeszcze przypomina miasto rodem z dzikiego zachodu. Pomiędzy nowymi domami, przeludnionymi barakami i terenami budowlanymi kwitnie hazard, a sprawiedliwość bywa wymierzana na własną rękę. Za dnia wznoszone są domy, kina, szpital oraz szkoły, natomiast nocami w mrocznych zaułkach czają się przestępcy oraz prostytutki. Nad głowami mieszkańców, niczym mityczny miecz Damoklesa, wisi groźba wybuchu kolejnej wojny. Oto Nowa Huta lat 50. – siedlisko socrealistycznego absurdu, w którym rozrastająca się rodzina Szymczaków poszukuje swojego miejsca w świecie.
Bronek nie może odnaleźć szczęścia w małżeństwie i wciąż tęskni za Bogumiłą. Do miasta przyjeżdża Andrzej, aby z dala od Pawlic uporać się z rozpaczą po tragicznie zmarłej Agacie. Julia z przestrachem odkrywa, że jest obserwowana przez tajemniczego mężczyznę o podejrzanym wyglądzie. W dodatku pewnego dnia na nowohuckich łąkach robotnicy natrafiają na makabryczne znalezisko… 

13 komentarzy:

 1. Kiedy bedzie mozna ja kupic? Wlasnie doslownie 2minutki temu skonczylam pierwsza czesc ! Powiesc bardzo, bardzo interesujaca!!! Czekam z niecierpliwoscia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wydawnictwo planuje publikację na przełom maja i czerwca. Pozdrawiam!

   Usuń
 2. Cudowna okładka <3 Podoba mi się jeszcze bardziej jak "Cień burzowych chmur" :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pani Edyto, dziękuję za cudowne dwa tomy Spaceru Aleją Róż! Kiedy będzie dostępny kolejny? Dziś skończyłam drugi i już nie mogę się doczekać kolejnych!!!
  Ślę serdeczności :)
  Marta

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za miłe słowa. Zakładam, że trzeci tom ukaże się jesienią.

   Usuń
 4. Pani Edyto, właśnie siadam do lektury 3 tomu Spaceru Aleją Róż. Zajrzałam na na zakończenie, a tam informacja . koniec części trzeciej. Czy to znaczy, że możemy spodziewać się dalszego ciągu. Bardzo podoba mi się saga o Nowej Hucie. Pozdrawiam serdecznie 😊 i życzę miłego dnia 🌷

  OdpowiedzUsuń
 5. Pani Edyto, właśnie zaczynam czytać 3 tom sagi Spacer Aleją.Róż i na zakończenie przeczytałam informacje . Koniec częścl trzeciej - czy to oznacza, że możemy spodziewać się dalszego ciągu? Bardzo podoba mi się ta powieść. Czyta się wspaniale. Pozdrawiam serdecznie 😊 i życzę miłego dnia 🌷

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzień dobry. Saga przewidziana jest na pięć tomów. Dziękuję za miłe słowa. Serdecznie pozdrawiam!

   Usuń
 6. Cieszę się i bardzo, bardzo dziękuję ��❤

  OdpowiedzUsuń
 7. Przeczytałam jednym tchem 4 części ,fantastyczne książki , czekam z niecierpliwoscia na ostatnią 5 część pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. Pani Edyto kiedy ukaze sie 5 i zarazem ostatnia część ksiazki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Piąta część ukaże się prawdopodobnie pod koniec maja :)

   Usuń