czwartek, 7 lipca 2016

Co zabrać do wakacyjnego plecaka?

Jako że sezon urlopowy rozpoczął się już na dobre, pomyślałam sobie, że pokuszę się o to, aby zachęcić Was do zabrania ze sobą na wakacje jakiejś ciekawej lektury. A ponieważ w ostatnich czasach czytuję głównie powieści podesłane przez zaprzyjaźnione autorki lub od mojego wydawcy, skupię się na książkach oferowanych przez Wydawnictwo Replika.


Oczywiście  nie mogę odmówić sobie odrobiny prywaty, w związku z czym namawiam gorąco osoby, które nie czytały jeszcze moich powieści do nadrobienia braków w czasie letniego wypoczynku. Troszkę się tych tytułów nazbierało w samej tylko Replice, o innych wydawcach już nie wspomnę :)

 


Bez wątpienia najbardziej wakacyjne klimaty znajdziecie w powieści Purgatorium. Wyspa tajemnic, o walorach której wspominałam już wcześniej. Nadal podtrzymuję opinię, że jest to fantastyczna lektura nie tylko dla młodzieży i z czystym sumieniem polecam ją absolutnie każdemu.

 
Dla tych, którzy wolą obfitujący w krwawe opisy kryminały, prawdziwą gratką będzie powieść Hani Greń pt. Cynamonowe dziewczyny. Chociaż nie pokusiłam się o to, aby ją zrecenzować (Brak czasu!!! i nie tylko :) ) zapewniam, że na nudę nie będziecie narzekać.
A jeśli dla kogoś nadal jest za mało wrażeń i krwi, to zapraszam do wizyty w najbardziej ekscytującym teatrze świata. Spektakl tylko dla widzów o mocnych nerwach (poniekąd również i żołądku). A voila: Teatr wskrzeszonych!


Oczywiście nieustająco i gorąco polecam powieść mojej ulubionej Joanny Sykat Czwarta strona miłości - obok niej nie można przejść obojętnie. Jeśli o mnie chodzi, jest to prawdziwy majstersztyk wśród współczesnych obyczajówek.


Na uwagę zasługuje także Kochanek pani Grawerskiej - zręcznie napisana powieść obyczajowa z wielką polityką oraz wątkiem kryminalnym w tle. Wiem, że już niebawem dostępna będzie kontynuacja pod intrygującym tytułem Z twojej winyA już niebawem zdradzę Wam, jakie książki pojadą ze mną na wakacje oraz co prócz nich chciałabym bądź zamierzam przeczytać w najbliższym czasie.

Wszystkim moim czytelnikom życzę wspaniałych szalonych wakacji, błogiego relaksu, no i oczywiście fantastycznych lektur!

3 komentarze:

 1. 9 książek Pani autorstwa przeczytałam a 2 ("Alter Ego" oraz "Zerwane więzi")tych nie przeczytałam z takiego prozaicznego powodu,że w naszej bibliotece ich nie ma.Mam jednak nadzieję ,że trafię i na te.Z przyjemnością dowiem się co pani zabierze ze sobą na wakacje,a za życzenia fantastycznych lektur dziękuję....i serdecznie pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Niebawem przybieży do mnie "Noc Perseidów" i "Purgatorium". Już się nie mogę doczekać.
  Cieszę cię, że "Cynamonowe dziewczyny"znalazły się w tym zacnym gronie. :)
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam sporo do nadrobienia. Edytko wspaniałych, słonecznych i gorących wakacji Ci życzę. :-)

  OdpowiedzUsuń